опрос

Вы довольны своим уровнем заработка?

Да, очень доволен
Да, но хотелось бы зарабатывать еще больше
Нет, мне не хватает средств на нормальную жизнь
Я не работаю
Новости Кино и TV
Загрузка...
Загрузка...
партнеры
інформаційне агентство УНІАН
Зеркало недели
Газета Україна молода
15.03.2016
16:10Ця версія сайту не оновлюється
14.03.2016
14:00Одесская областная федерация ушу приглашает к сотрудничеству детей и взрослых
10:57В музкомедии одесситам покажут как «До неба рукой подать»
10:00«Черноморец» потерпел разгромное поражение от «Зари»
11.03.2016
10:24Приглашаем посмотреть на «Новые Приключения Колобка»
9.03.2016
14:14Одесских женщин с 8 марта поздравили золотые голоса музыкального квартета «Tenors BEL\'CANTO»
13:39В Одессе пройдет международный турнир по баскетболу, посвященный памяти Бориса Литвака
13:13Одесская «БИПА» неожиданно уступила БК «Запорожье»
7.03.2016
20:52Завтра в филармонии для одесских женщин споет французский шансонье Нильда Фернандез
20:48«Черноморец» на своем поле сыграл вничью с львовскими «Карпатами»
4.03.2016
13:13В Одессу приезжает украинский народный хор им. Григория Верёвки
12:16Футболисты одесского «Черноморца» сходили на баскетбол
3.03.2016
15:23Спортсмены областной федерации ушу добыли медали на чемпионате в Броварах
2.03.2016
18:46Театр Теней «Teulis» приглашает на новую танцевальную программу
1.03.2016
14:01В одесской филармонии вспомнили польскую певицу Анну Герман

Юлія Марушевська: Корупційні схеми замінимо мережею прозорих терміналів

Керівник Одеської митниці Юлія Марушевська, що працює цій посаді з 16 жовтня, поборник прогресивних змін при здійсненні митних процедур та оформленні вантажів на митних пунктах.


Прогноз погоды в Одессе
Загрузка...
календарь
вс пн вт ср чт пт сб
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Оновлена влада має бути компетентною, сервісною і патрітичною

Соломія Бобровська

Більш як півроку збігло, відколи Одеську область очолює команда Міхеїла Саакашвілі. Своїми думками про ініційовані зміни у "морській столиці", а також проблеми і "гострі кути" гуманітарної політики регіону поділилася з журналістом Михайлом Аксанюком виконувач обов'язків заступника голови ОДА Соломія Бобровська.

- Пані Соломіє, Одеса - важливий регіон у плані інформаційної безпеки. Що робить влада, аби протидіяти пропагандистському пресингу населення з боку російських ЗМІ, що транслюють телепрограми з території Придністров'я? Знаю також, що багато одеситів вважають проявами "надтолерантності" поширення через кіоски газет країни-агресора...

- Коли я побачила у вільному продажу свіжу "Российскую газету", вістря однієї з публікацій якої було відверто спрямоване на розпалювання міжнаціональної ворожнечі, довелось поцікавилась, чим зайняті державні служби, що мали б запобігати таким проявам. Насичення нашого інформаційного простору пропагандистською отрутою під час ведення бойових дій на Донбасі вважаю просто неприпустимим. Чому громадяни України мають фінансувати такі видання? Сподіваюся, що вдасться, врешті-решт, припинити таку практику.

Разом з тим, щоб протидіяти телепропаганді та провокаціям, які інспіруються з території самопроголошеного Придністров'я, керівництво облдержадміністрації досягло домовленості з Мінінформполітики, що найближчим часом буде істотно збільшено обсяги покриття території Одещини інформаційним телевізійним сигналом.
Надану зарубіжними компаніями техніку незабаром встановлять на телевежах у Ренійському, Саратському і Тарутинському районах.

Паралельно керівництвом Держкомтелерадіо та Одеської ОДА планується посилити присутність українських мовників в інформаційному просторі Одещини завдяки комплексу заходів з роздержавлення друкованих ЗМІ та створення суспільного телерадіомовлення, що забезпечать реформування медіасфери на конкурсній основі й успішне донесення слова правди, що є найкращою контрпропагандою.
Хоча не менш актуальною, ніж у березні-травні 2014 року, вважаємо громадянську активність і пильність патріотичних сил, що не раз викривали і блокували проплачувані спецслужбами РФ антиукраїнські акції. Наприклад, кампанію збирання підписів за реанімацію режиму "порто-франко", за фішкою якого стирчать вуха організаторів та фінансистів "російської весни", що зараз роблять ставку на "економічну автономію" Одещини.

- Тобто не втрачають актуальності гасла: "Одеса - це Україна", "Кожен румун, болгарин, єврей, кримський татарин - український патріот"?

- Наша команда вважає, що держава має бути надійним тилом для плідної роботи активістів патріотичних організацій, які виступають прибічниками демократичних цінностей та обраного українським народом курсу на євроінтеграцію. Цю позицію ми демонстрували, коли підтримували організаторів таких акцій як виставка "Україна в Другій світовій війні" Українського інституту національної пам'яті, низки "круглих столів", фіналу всеукраїнської гри "Джура", ініціаторів конкурсів, націлених на відродження культурних традицій, відновлення історичної пам'яті про видатних державних і культурних діячів та увічнення подвигів захисників України.

ЧОМУ УКРАЇНОМОВНІ АВТОРИ НЕ МОЖУТЬ ПРЕТЕНДУВАТИ НА ПРЕМІЮ ІМЕНІ БАБЕЛЯ?

- Однак виник "збій" при співзасновництві з ОДА літературної премії імені Ісака Бабеля.
Позиція про нібито "устремління до європейської цивілізації" на базі російськомовності проекту позбавлена сенсу

- Справді, документ про співзасновництво ОДА літературної премії поки не підписано - не узгоджено деякі розбіжності щодо умов його проведення. Ми, зокрема, вважаємо, що одним з його ініціаторів випущено з уваги ключовий принцип, на якому базуються підходи ОДА до співучасті в подібних заходах. А саме: не поділяємо позицію тих, хто, з одного боку, передбачає обласний бюджет джерелом створення більш як 100-тисячного фонду премії імені Бабеля, а з другого - виключає можливість участі в конкурсі україномовних громадян.
Між тим, відомо: Бабель писав твори як російською мовою, на чому закцентували ініціатори премії, так і мовою Бальзака та Бомарше. Тож заявлена позиція про нібито "устремління до європейської цивілізації" на базі російськомовності проекту позбавлена сенсу.
Наше тверде переконання полягає в тому, що при заснуванні в Україні літературної премії не може бути обмежена участь у конкурсі авторів, що пишуть українською мовою.

- Більш вдало стартував 15 лютого конкурс за здобуття премії "Творча молодь Одещини-2016".

- Хочу зауважити: це - перший великомасштабний конкурс, ініційований молодіжною організацією "LIGHT" при підтримці облуправління у справах сім'ї, молоді та спорту в партнерстві з ТРК "City Center", в якому юнаки й дівчата віком від 14 до 35 років виборюватимуть першість у 23 номінаціях. Уже розпочався відбір електронних анкет конкурсантів, що містять інформацію про їх творчі здобутки в 2015 році, фото- чи відеопідтвердження, передбачені також живі виступи тих, хто претендує на перемогу в номінаціях: КВНщик року, вокаліст року, танцювальний колектив року, відкриття року, спортивна команда року, режисер року, прорив року серед молодіжних організацій, спортсмен року, музичний колектив року тощо.

Співорганізаторів конкурсу та експертів - членів численних журі цього заходу чекає напружена робота з відкриття молодіжних талантів у різних сферах життя, а найкращих конкурсантів - кубки, цінні призи, подарунки.

Знов-таки: чому ОДА беззастережно підтримала ініціаторів проведення конкурсу "Творча молодь Одещини 2016"? Бо вважаємо одним з пріоритетних завдань - налагодження діалогу між владою та громадами, особливо з лідерами дієвих молодіжних та експертних структур, які залучаємо до обговорення й реалізації масштабних проектів, а також спільного вирішення нагальних проблем.

ІЗМАЇЛ УВІЧНИТЬ ПОДВИГИ ГЕРОЇВ КРУТ І ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

- Як реалізовується на Одещині політика декомунізації?
Після прибрання 6-метрового бронзового боввана, на черзі - знесення ще одного пам'ятника Леніну

- Прикметою часу стало поєднання процесу декомунізації з повсюдним відродженням притлумленої пам'яті про визначні історичні події, видатних громадських та культурних діячів. Наприклад, під час недавньої зустрічі з мером Ізмаїла Андрієм Абрамченком приємно було дізнатись, що керівництво міста вирішило демонтувати пам'ятник Леніну. І через кілька днів з центральної площі другого за величиною міста Одещини прибрали 6-метрового бронзового боввана, на черзі знесення ще одного - в одному з міських скверів. А до кінця лютого магістралі портового Ізмаїла, як і перейменованого Чорноморська, повністю очистять від більшовицької символіки. З карти міста зникнуть вулиці Комсомольська, Павлика Морозова, Карла Маркса, Котовського, проспект Леніна - усього понад півсотні подібних топонімів.

Натомість будівлі центральних магістралей міста прикрасять таблички з назвами "Проспект Миру", "Вулиця Свободи", а також імена славетної Марії Заньковецької, незламного поета Василя Стуса та інших видатних діячів культури і мистецтва.

Знаю також, що представники громадськості Одеси, з вулиць і площ якої давно знесено скульптури комуністичним бонзам, ініціювали реконструкцію пам'ятника на Куликовому полі та зміну напису на пам'ятному знаку на Привокзальній площі, щоб вшанувати пам'ять загиблих борців за незалежну Україну в 1918-20 роках. Очевидно, після того, як міськрада визнала Росію державою-агресором, настане час заміни радянської символіки.

- Ви очолили гуманітарний напрям діяльності Одеської облдержадміністрації кілька місяців тому. Що з наміченого вже вдалося реалізувати, як просувається команда у напрямку євроінтеграції?

- По суті, першим кроком до прозорого реформування влади в Україні став що конкурсний добір кандидатів на посади голів райдержадміністрацій, що, власне, є співзвучним настроям громадян. Після отримання анкет через онлайн-форму ми тестували кандидатів на довіру і чесність, проводили співбесіди з залученням досвідчених економістів, юристів, кадровиків та громадських активістів. Якщо кандидат успішно проходив етапи відбору, фінальною була його зустріч із мешканцями району і подання до Кабміну.

Зараз бачимо, що такі підходи виправдані: оновлене керівництво райдержадміністрацій наполегливо вирішує правові, соціальні та господарські проблеми, оптимізує спільно з депутатами місцеві бюджети, організовує контроль за використанням земель, поточним ремонтом доріг тощо. Молоді фахівці, зокрема й випускники зарубіжних вишів, стали основою якісних змін в управлінні. Це люди, свідомість яких не обтяжена пострадянським сприйняттям дійсності, і які готові формувати пріоритетні напрямки розвитку районів.
Попутно зауважу: так само, за конкурсом, добираємо керівників відділів та управлінь ОДА. Для прикладу, департамент освіти і науки очолила Галина Пономарьова - претендентка на цю посаду з Луганська, її заступником стала переселенка з Криму Олена Бабінова. Обидві зараз успішно реалізують розроблену програму реформування освітньої галузі. Ми не приховуємо: якщо не вистачить політичної волі - доведеться поступитись посадою, поповнять команду більш наполегливі й сумлінні гравці.

Наведу лише один красномовний факт, що стався на старті поточного року. Коли виявилось, що до проекту ремонту доріг підрядні організації Служби автомобільних доріг традиційно внесли завищені обсяги робіт, голова Красноокнянської райдержадміністрації Володимир Гавриш запропонував фахівцям переглянути документацію і внести необхідні поправки. Його підтримали й керівники сусідніх РДА, після чого дорожникам довелось погодити низку змін, а також прийняти відставку їхнього голови.

Хочу зауважити, що команда Одеської ОДА вважає поєднання політичної й господарської функцій ключовими факторами успіху, причому в разі потреби координуємо зусилля при вирішенні актуальних проблем районів у режимі он-лайн, працюючи однією командою. Євромайдан дав нам шанс на зміни - стараємось не схибити! Більш того: сподіваємось, що робота в такому партнерському режимі стане прикладом для сусідніх областей - просуватися вперед в єдиному алгоритмі дій.

- Наскільки вдається поєднувати зусилля з реформування органів влади, оптимізації роботи економічних структур з формуванням нових сенсів у гуманітарній сфері? Адже багато хто з колег здобув освіту в західних вишах, ви теж стажувалися в Канаді й отримали диплом за особливі успіхи з рук прем'єр-міністра Стівена Гарпера.

- Ми усвідомлюємо, що реформування владних структур та модернізація економіки - тривала й копітка робота, просування на довгій дистанції. Доводиться попутно долати інерцію, а інколи й опір з боку тих держслужбовців, що давно вмонтовані в систему органів влади й не були, приміром, зацікавлені у різкому скороченні штатного персоналу ОДА, розширенні кола обов'язків та прозорій роботі. У декотрих чиновників алергія на політику декомунізації, що випливає з нових ідеологічних засад української державності. З такими, звісно, миритися не можемо, бо вважаємо, що впродовж останніх років наш народ повертається до своїх глибинних витоків, відновлює власну самобутність. Відкидаючи насаджувані протягом багатьох десятиліть штучні стереотипи та чужі ідеологеми, по суті симулякри, якими підмінялися наші справжні традиції та культурні цінності.

Зокрема, одним із яскравих проявів відновлення національної самобутності стало святкування 14 жовтня в Одесі та інших причорноморських містах Дня захисника України, коли тисячі людей - уперше з участю керівництва ОДА - урочисто вшановували мужність воїнів Збройних Сил, які відстоюють суверенітет держави. Так само голова ОДА Саакашвілі та його заступники взяли участь в акції "Живий ланцюг єдності України", утворений тисячами одягнутих у вишиванки одеситів - від пам'ятника Дюку, через Потьомкінські сходи, морвокзал - до Чорного моря. Ми переконані, що в цьому обопільному прагненні до соборності й цілісності Батьківщини не лише утверджуються національні свята й закладаються новітні традиції, а й цементується єдність влади та громад.

Разом з тим вважаємо, що процеси повернення народу до своїх витоків мають бути поступовими. Мені, зокрема, цікаво було дізнатись, що на Одещині збільшується попит на безкоштовні курси української мови. Звісно ж, службовці гуманітарного напрямку ОДА враховують це при плануванні діяльності, виходячи з того, що Одеса - українське місто з мультикультурними традиціями, які передбачають толерантне ставлення до представників усіх націй та народностей.

23.02.2016, 15:03