опрос

Вы довольны своим уровнем заработка?

Да, очень доволен
Да, но хотелось бы зарабатывать еще больше
Нет, мне не хватает средств на нормальную жизнь
Я не работаю
Новости Кино и TV
Загрузка...
Загрузка...
партнеры
інформаційне агентство УНІАН
Зеркало недели
Газета Україна молода
15.03.2016
16:10Ця версія сайту не оновлюється
14.03.2016
14:00Одесская областная федерация ушу приглашает к сотрудничеству детей и взрослых
10:57В музкомедии одесситам покажут как «До неба рукой подать»
10:00«Черноморец» потерпел разгромное поражение от «Зари»
11.03.2016
10:24Приглашаем посмотреть на «Новые Приключения Колобка»
9.03.2016
14:14Одесских женщин с 8 марта поздравили золотые голоса музыкального квартета «Tenors BEL\'CANTO»
13:39В Одессе пройдет международный турнир по баскетболу, посвященный памяти Бориса Литвака
13:13Одесская «БИПА» неожиданно уступила БК «Запорожье»
7.03.2016
20:52Завтра в филармонии для одесских женщин споет французский шансонье Нильда Фернандез
20:48«Черноморец» на своем поле сыграл вничью с львовскими «Карпатами»
4.03.2016
13:13В Одессу приезжает украинский народный хор им. Григория Верёвки
12:16Футболисты одесского «Черноморца» сходили на баскетбол
3.03.2016
15:23Спортсмены областной федерации ушу добыли медали на чемпионате в Броварах
2.03.2016
18:46Театр Теней «Teulis» приглашает на новую танцевальную программу
1.03.2016
14:01В одесской филармонии вспомнили польскую певицу Анну Герман

Юлія Марушевська: Корупційні схеми замінимо мережею прозорих терміналів

Керівник Одеської митниці Юлія Марушевська, що працює цій посаді з 16 жовтня, поборник прогресивних змін при здійсненні митних процедур та оформленні вантажів на митних пунктах.


Прогноз погоды в Одессе
Загрузка...
календарь
вс пн вт ср чт пт сб
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Юлія Марушевська: Корупційні схеми замінимо мережею прозорих терміналів

Аксанюк В.М.

Корупційні схеми, переконана Марушевська, потрібно якомога швидше замінити мережею прозорих терміналів.

Так Марушевська прокоментувала для Одесінформу низку змін, ініційованих нею та членами команди Міхеїла Саакашвілі:

"Важлива мета, яку переслідуємо, - створення мережі прозорих митних терміналів, зокрема, в Одесі, Іллічівську, ймовірно, в Южному, і на цій базі - значне збільшення вантажопотоків через порти Великої Одеси, що, безумовно, сприятиме пожвавленню торговельних зв'язків, розвитку інфраструктури й розквіту регіону.

Створюючи в Одесі й сусідніх портових містах сучасні зони митного оформлення, ми хочемо змінити надто централізовану, пронизану корупцією систему в напрямку спрощення адмінпроцедур, автоматизації процесів, щоб виключити корупційні чинники при ухваленні митниками будь-яких рішень. Для навчання й роботи у створюваній зоні митного оформлення набираємо 130 працівників за тими ж критеріями, якими керувались при доборі кадрів на посади голів райдержадміністрацій та працівників Одеського центру адмінспослуг."

За словами керівника митниці, "у результаті "спецперевірок" 1724 вантажів протягом поточного року виявлено 26 порушень. Із врахуванням цього факту, наша команда розпочала унікальний експеримент, при якому зловживання, зокрема й "спецперевірки", і бюрократичні маніпуляції при визначенні митної вартості, унеможливлено. Митників і силовиків зобов'язано неухильно виконувати вимоги Митного кодексу, в тому числі оформляти митну вартість переміщуваних товарів за першим методом - згідно з інвойсом (рахунком-платежем, - ред.) і пред'явленими сертифікатами походження товарів з країн ЄС. На жаль, поки що це не стосується китайських і турецьких імпортерів, що часто допускають порушення при митному оформленні вантажів.

Як зауважила Марушевська, "ми усуваємо ситуацію, коли, з одного боку імпортери спеціально занижували вартість товарів, щоб зменшити обсяг офіційних митних платежів. А з другого - скасовуємо оцінку імпорту митниками за так званими індикативними цінами, оскільки на практиці цей механізм може сприяти корупції. Адже індикативну оцінку можна знизити, взагалі її не застосовувати або навпаки - завищити".

Марушевська констатувала, що потрібні законодавчі зміни для поліпшення роботи митних пунктів та Української митниці в цілому. Однак можливості митників "у лобіюванні актуальних законопроектів, спрямованих на прогресивні зміни в царині митної справи, дуже обмежені. Розроблені групою консультантів та експертів при Одеській митниці законодавчі пропозиції становлять більш як третину "Одеського пакета реформ", переданого в розпорядження центральних органів влади. І стосуються не лише спрощення адміністративних процедур, створення прозорих митних зон і автоматизації процесів, а й внесення низки змін до чинних нормативних актів, що регламентують діяльність митних установ, а також системи добору кадрів та оплати праці".

"Сподіваємось, що принаймні більша частина пропозицій представників експертного середовища здобуде належну підтримку в урядових структурах та з боку членів парламентській коаліції", підсумувала Марушевська.